Drzwi do gabinetów lekarskich i zabiegowych, pokojów pielęgniarek

KONSTRUKCJA

Drzwi do gabinetów lekarskich i zabiegowych oraz pokojów pielęgniarek to drzwi drewniane przylgowe o konstrukcji płytowej, składające się ze skrzydła drzwiowego oraz ościeżnicy. Dla zapewnienia komfortu pacjentów lub osób pracujących w pokojach biurowych drzwi w zależności od typu posiadają izolacyjność akustyczną od RA1  =  25 do 42 dB.  

Skrzydło jest zbudowane z  ramy drewnianej i wypełnione płytą wiórową otworową lub w przypadku wyższej izolacyjności akustycznej kilkoma warstwami płyt drewnopochodnych. Rama wraz z wypełnieniem jest oklejona okładzinami z płyt HDF. Powierzchnie skrzydeł są wykończone laminatami CPL lub HPL. Boczne krawędzie skrzydeł są oklejone specjalnym tworzywem ABS o zwiększonej odporności na zarysowania i uderzenia.

Ościeżnica metalowa jest wykonana ze stalowych kształtowników i pomalowana na dowolny kolor RAL lub NCS lub wykonana z blachy nierdzewnej. Ościeżnica może być wykonana jako kątowa lub  z szerokością profilu dostosowanym do grubości ściany.
Drzwi są oferowane w typoszeregu wymiarowym „90”; „100”; „110” lub są dostosowane do istniejących już otworów montażowych.

WYPOSAŻENIE

Drzwi są wyposażone we wszystkie niezbędne akcesoria (zamek, klamki, wkładki, zawiasy, komplet uszczelek). Dodatkowo skrzydła mogą być wzmocnione panelami z blachy nierdzewnej.